Articles

moderne horloges stonden centraal–en bewezen hun waarde–op Phillips ‘ s $15 miljoen veiling

Philippe Dufour 00/00 Limited-Edition Anniversary Simplicity
Met dank aan Phillips

Phillips Retrospective: 2000-2020 was als een waardebehoud lakmoestest voor luxe horloges gemaakt in de moderne tijd. De verkoop, die in totaal $15.056.626, zag de meeste stukken overtreffen hun hoge schatting, waaruit blijkt dat moderne meesterwerken zijn zo collectible als de gebruikelijke vintage favorieten.het hoogste bedrag dat werd betaald in de verkoop was $ 1.512.343 voor nummer 00/20 van een beperkte oplage eenvoud door Philippe Dufour, een onafhankelijke horlogemaker die algemeen wordt beschouwd als de grootste meester van de moderne uurwerken. Dufour ‘ s oorspronkelijke eenvoud, gemaakt in 2000, was beperkt tot ongeveer 200 stuks en blijft in hoge vraag op de pre-owned markt. Het horloge verkocht in deze veiling is het eerste in een nieuwe serie ter ere van het 20-jarig bestaan van het model, gemaakt in 2020. De horloges van Dufour worden met de hand geassembleerd en gedecoreerd en staan bekend om hun absoluut perfecte afwerking.

F. P. Journe Sonnerie Souveraine

F. P. Journe Sonnerie Souveraine (Lot 247) met dank aan Phillips

als Philippe Dufour de master of modern watchmaking is, dan is F. P. Journe de rockster. Er waren zes voorbeelden van de meester in deze verkoop, waaronder de Sonnerie Souveraine minute repeater Met grande en petite sonnerie, hameren voor $767.172, een mooi bedrag voor een roestvrij stalen horloge. Het merk neigt naar 18-karaats gouden kastjes (en bewegingen), maar Journe ’s sonnerie’ s Stalen Kast verbetert het geluid van de gongs. Het horloge, waarvan het uurwerk 10 patenten bezit, won de 2006 Grand Prix d ‘ Horlogerie de Genève, de Oscars van de uurwerken. Hij heeft minder dan vier per jaar sinds het werd geïntroduceerd in 2006.

Patek Philippe Ref. 5531 / 1R (Lot 292)

Patek Philippe Ref. 5531 / 1R (Lot 292) met dank aan Phillips

de verkoop omvatte ook stukken van onder meer Richard Mille, Greubel Forsey, Kari Voutilainen en MB&F—waarvan de creaties de bucket lists van de meeste verzamelaars sierden—maar net als bij veilingen uit elk tijdperk werd ook deze verkoop gedomineerd door Patek Philippe. Er waren 18 in deze verkoop, het hoogtepunt van die was een ref. 5531 / 1R roze gouden minuut repeater / world time horloge met een cloisonné geëmailleerde wijzerplaat, de verkoop voor $ 1.324.106. Twee andere Patek Philippe minute repeaters behoorden tot de top vijf in de verkoop: een ref. 5316 / P platinum minute repeater / eeuwigdurende kalender / tourbillon met een emaille wijzerplaat, de verkoop voor $658.052; en een ref. 5207 / P platinum minute repeater/eeuwigdurende kalender / tourbillon met dag en nacht display dat raked in $630.050. De aanwezigheid van zoveel Patek Philips in de verkoop bewijst dat moderne stukken-niet alleen zeldzame vintage favorieten zoals de 1518 en de 2499-waarderen in waarde.

Richard Mille Bubba Watson RM-038 (Lot 270)

Richard Mille Bubba Watson RM-038 (Lot 270) met dank aan Phillips de afgelopen 20 jaar, waarvan de stukken routinematig verkopen in de zes-cijferige reeks. De top kavel hier, verkopen voor $ 595.047, was de ref. RM 038 Bubba Watson, zo genoemd omdat het werd getest door de beroemde lange-driving golfer op de baan om de schokbestendigheid te garanderen. Het is een tourbillon met een behuizing gemaakt van krasbestendig magnesium bedekt met kristallijne oxide keramiek. Het horloge is nummer 11 in een gelimiteerde oplage van 38 stuks. Bonus: het kwam met een golftas.

Patek Philippe Ref. 5316/P (Lot 278)

Patek Philippe Ref. 5316 / P (Lot 278) met dank aan Patek Philippe

de retrospectieve veiling op zondag kwam de dag na Phillips $28.002.004 Geneva Watch Auction XII op zaterdag, voor een totaal van iets meer dan $43 miljoen. In combinatie met de verkoop in Genève eerder dit jaar, heeft Phillips in samenwerking met Bacs & Russo een record gevestigd voor het hoogste jaarlijkse totaal ooit voor veilingen in Genève: 69 miljoen CHF (ongeveer 76,7 miljoen dollar). Niet slecht voor een wereld vol covid blokkades en politieke onzekerheid.