Articles

Muncie Dragway câștigă finala echipei IHRA Divizia 5

Muncie Dragway încheie seria de victorii din SUA 131 la Finala echipei IHRA Divizia 5

MARTIN, Mich. – Muncie Dragway tivita home track și apărarea Campionilor US 131 Motorsports Park pentru a câștiga International Hot Rod Association (IHRA) Divizia 5 (Thunder) finala echipei Summit peste week-end.

IHRA Summit Team Finals

Muncie,care a terminat al doilea loc în SUA 131 în ultimii doi ani, a câștigat un 80-76win peste gazdele Diviziei 5. Evenimentul a prezentat intrări dintr-o duzină de piese de top din Midwest și Canada.

alte piese care au participat au fost: Bunker Hill Dragstrip, Grand Bend Motorplex, Great Lakes Dragaway, Marion County International Raceway, Mid-Michigan Motorplex, Osecola Dragway, St. Thomas Raceway Park, Ubly Dragstrip, SUA 41 Motorplex și Wisconsin International Raceway.

Muncie Dragway

leadingpână la evenimentul principal, Racers au participat la curse Gambler și premii „Best of”.

Evenimentul Principal:

Top

Wes May (Muncie) a câștigat la un fault când adversarul din runda finală Steve Riggins (Muncie) a aprins roșu. Poate a avut o .Timpul de reacție 032 cuplat cu un timp scurs 7.923 la 59.82 mph. Riggins a avut o.500 începe înainte de a merge în jos pista în 7.590 secunde la 59.00 mph.

Mod

Jim Sebright (SUA 131) a avut pachetul câștigător de 5.801 la 113.78 mph împotriva unui 5.80 dial-in, împreună cu un .020 timp de reacție. Mark Howard (SUA 131) a terminat cu o cursă de 6,148 secunde la 114,30 mph împotriva unui 6,16 dial-in și a .037 timp de reacție.

Strada

Ken Hansen (mijlocul Michigan) a avut un timp scurs de 8.716 la 73.25 mph împotriva unui 8.70 dial-in pentru victorie. Brad Talbot (Grand Bend) a fost mai rapid la început .026 la .040, dar nu a fost la fel de aproape de dial-in cu un 7.77 secunde-run la 85 mph împotriva unui 7.72 dial-in.

Junior Dragster

Connor Jensen (SUA 131) ran 7.963 secunde la 80.34 mph împotriva unui 7.93 dial-in cu un .093 timp de reacție. Arnold Fox (Grand Bend) a terminat subcampionul cu o cursă de 8,085 secunde la 78,25 mph împotriva unui dial-in de 8,04 împreună cu un .110 timp de reacție.

alte rezultate

Cursa căpitanilor echipei

SteveKeys (US 41) a avut efortul câștigător cu o cursă de 9,04 secunde împotriva unui 9,03 dial-in, asociat cu un .191 timp de reacție. Ashley Finney (Osceola) a făcut un 10.648-secondpass împotriva unui 10.59 dial-in cu un .129 timp de reacție.