Articles

Tom Harmon

középiskolai edzője, Douglass Kerr sürgetésére, aki 1927-ben és 1928-ban a Michigan end játékosa volt, Harmon 1937-ben beiratkozott a Michigani Egyetemre. Ősszel a gólya futballcsapatban játszott, míg az egyetem az utolsó szezonban 4-4-es rekordot állított össze vezetőedző alatt Harry Kipke. 1937 novemberében az Associated Press közzétett egy történetet Tulane edző Bill Bevan megpróbálta rávenni Harmont, hogy költözzön át abba az iskolába, ahol bátyja diák-sportoló volt. Harmon úgy döntött, hogy Michiganben marad, az egyetemi futballcsapatot 19-4-1-re vezetve (.813) rekord a következő három évben.

a futball mellett Harmon két évig a kosárlabda csapat tagja volt. Angol és beszéd szakon végzett Michiganben, arra törekedett, hogy sport műsorszolgáltatóvá váljon, és mint junior és senior, pénteken 15 perces műsort vezetett az egyetemi rádióállomáson.

1938 seasonEdit

Harmon 1938-ban

1938-ban Michigan Fritz Crislert vette fel új futballedzőjének. Másodévesként Harmon nyolc meccsből hetet a jobb félhátvéd pozícióban kezdett . 405 rohanó yardot szerzett, átlagosan több mint öt yardot hordozott, és 21-et teljesített 45 passzból 310 yardon, csak egy lehallgatással. Mivel Crisler volt az edző, Harmon a hátvédben és a consensus All-American Ralph Heikkinen a gárda pozíciójában, a Wolverines csak egy meccset veszített, 7-6-os vereséget szenvedett a Minnesotától, és 6-1-1-re javította rekordját.

Harmon az 1938-as szezon negyedik meccsén kezdte felhívni az Országos sajtóvisszhangot, amikor a második félidő visszatérését vezette Yale ellen. Miután a szezon harmadik hetében vereséget szenvedett Minnesotától, A Wolverines a félidőben 13-2-re lemaradt Yale-től. Harmon a harmadik negyedben beállította Michigan első touchdownját Norman Purucker passzával, majd a negyedik negyed végén vezette a Wolverines-t az utolsó hajtásukon. A United Press a következőképpen írta le a játékgyőztes meghajtót:

Michigan reménytelen ügyért küzdött, a kéz pedig éjjel-nappal mászott a játék vége felé. A kétségbeesés pillanatában mindazok számára, akik michiganért szurkolnak, Harmon a semmiből jött, hogy uralja a mezőnyt. Amikor a Yale vonal a saját kapujára állt, Harmon úgy játszott, hogy türelmesen várt a labdával a kezében, amíg John Nicholson szabadon elkaphatta a Yale vereségét jelentő passzt.

Harmon a következő héten folytatta az elismerések levonását, mivel Michigan 14-0-s pontszámmal legyőzte Illinoist. Az első negyedben Harmon a Wolverines első touchdownjára futott, “csavarva és nyomva az utat az utolsó néhány yardon”. Ezután” puskázott ” egy passzt Forest Evashevski a harmadik negyedben Michigan második touchdownjára.

az 1938-as szezon utolsó játékában Harmon 18-0-s győzelemhez vezette Michigant Ohio állam ban ben Columbus, Ohio, egy játék, amelyről azt mondták, hogy “a Wolverines visszatérésének csúcspontja, mint fő rácsos hatalom”. Michigan négy egymást követő kiesést szenvedett a Buckeyes kezéből az 1938-as játék előtt. Az első negyedben Harmon futott a touchdown, összeszámolva Michigan első pontjait Ohio állam 1933 óta. A negyedik negyedben Harmon 15 yardos passzt dobott Ed Frutig Michigan második touchdownjáért.

az 1938-as szezon végén Harmon, akit “Michigan másodéves szenzációjának” neveznek, első csapat kitüntetéseket nyert a United Press All-Big Ten Konferencia csapat. Harmon és csapattársa, Forest Evashevski szintén elnyerte az első csapat all-conference kitüntetéseit az Associated Press-től, és 1934 óta az első másodévesek lettek, akiket ilyen megtiszteltetésben részesítettek.

1939 seasonEdit

juniorként 1939-ben Harmon nyolc meccsből hétben a jobb félhátvéd pozícióban kezdett. A Wolverines 6-2-es rekordot állított össze Illinois és Minnesota ellen, és a 20. helyen álltak az utolsó AP-szavazáson. A szezonban Harmon 868 yardot rohant 129 hordozón nyolc meccsen, átlagosan 6,7 yard per hordozás. Meccsenként átlagosan 108,5 yard volt a legjobb az NCAA-ban az 1939-es szezonban, több mint 20 yarddal magasabb, mint bármely más játékos (második helyezett John Polanski nak, – nek Wake Forest átlagosan 88,2 rohanó yard volt meccsenként). Ő vezette a nemzetet a gólszerzésben is 102 ponttal, 14 touchdownon, 15 extra ponton és egy mezőnygólon.

a szezon második meccsén, az Iowa elleni 27-7-es győzelemben Harmon minden pontot szerzett Michigannek, beleértve négy touchdownt és három extra pontot. A nap leghosszabb futása 91 yard volt. Az Associated Press az egyik legcsodálatosabb egyéni előadásnak nevezte a Big Ten-ben a Red Grange napjai óta, leírva, hogy Harmon “úgy rajzol, kerülgeti és csavarja fel-le a krétavonalakat, mint egy balett-táncos”. A meccs után a Michigani edző, Crisler dicsérte Harmon összes közreműködését:

Harmonnak minden megvan. Leginkább futóként ismert, de azt mondanám, hogy blokkoló és védekező munkája egyaránt jó. . . . Van egy csodálatos változás üteme, és dodge és vágott egy fillért.

Harmon running for score vs.Yale, 1939

a szezon harmadik játékában, egy 85-0 – s győzelem Chicago felett, Harmon 57 yardot futott egy touchdownért, és touchdown-passzokat dobott Forest evashevskinek és Bob westfallnak, mielőtt kivették volna a játékból a második és a harmadik húros backfield számára.

Michigan negyedik meccsén, a Yale elleni 27-7-es győzelem során Harmon három touchdownt szerzett, három extra pontot rúgott, és 203 yardot szerzett 18 hordozón. A nap leghosszabb nyeresége egy 59 yardos touchdown futás volt a bal vég körüli fordított játékon.

az 1939-es szezon utolsó meccsén Michigan legyőzte az Ohio State csapatát, amely az ország hatodik helyén állt. Miután a Buckeyes 14-0-s vezetést szerzett az első 10 percben, Harmon 21-14-es pontszámmal vezette a Wolverines visszatérő győzelmét. A második negyedben Harmon 49 yardos passzt dobott Joe Rogers majd kapcsolatba lépett Evashevskivel a touchdownért. A harmadik negyedben Harmon megszerezte Michigan második touchdownját a jobb végén. 50 másodperc maradt a játékban, Harmon hamisított egy mezőnygól kísérlet, mint a tulajdonos felvette a labdát, és futott 24 yardot egy touchdown mögött Harmon blokkoló. Harmon is rúgott mindhárom extra pontot Michigan.

az 1939-es szezon végén Harmont Michigan legértékesebb játékosának választották, és konszenzusos választás volt az 1939-es College Football All-America csapat számára, első csapat kitüntetéseket kapott többek között az All-America Board, Az Associated Press, a Collier’ s Weekly, az International News Service, a Liberty, a Newsweek, a Sporting News, A United Press, A Boys ‘ Life, a Central Press Association és az élet. Az 1939-es Heisman Trophy szavazásán a második helyen végzett, 405 szavazatot szerzett, míg Nile Kinnick 651 szavazattal nyerte el a díjat.

1940 szezonSzerkesztés

Harmon 1941-ből Michiganensi

Harmon Fielding H. Yost-tal 1940-ben

végzősként Harmon mind a nyolc meccset elkezdte Michigan-ben, hetet a bal Félhátvédnél, egyet pedig a jobb félhátvédnél. Az 1940-es Michigani csapat 7-1-es rekordot állított össze, egy ponttal kikapott a nemzeti bajnok Minnesotától, és a szezont a harmadik helyen zárta az utolsó AP-szavazáson. A szezonban Harmon 844 yardot rohant 186 hordozón, átlagosan 4,5 yardot hordozásonként, 105,5 yardot meccsenként. A második egyenes évben 117 ponttal vezette az országot 16 touchdownon, 18 extra ponton és egy mezőnygólon.

Az 1940-es szezon nyitómeccsén Michigan 41-0-s pontszámmal legyőzte Kaliforniát. A 21. születésnapját ünneplő Harmon négy touchdownt szerzett, négy extra pontot rúgott, és egy touchdown-passzt dobott David M. Nelsonnak. Harmon első touchdownja a nyitó kezdőrúgáson jött, amelyet 94 yardot adott vissza. Második touchdownja a második negyedben jött egy 72 yardos punt visszatéréssel, amelyben állítólag elkerülte a mező egyik oldaláról a másikra, körülbelül 100 yardot futott, mielőtt elérte a végzónát. Harmadik touchdownja egy 85 yardos futáson volt a második negyedben. A harmadik touchdown-futás során egy néző kiugrott a lelátóról, és a pályára rohant, hogy megpróbálja kezelni Harmont. Még a 12.ember, akit a rendőrség kísért a pályáról, nem tudta megakadályozni, hogy Harmon elérje az endzone-t. Az Associated Press azt írta, hogy Harmon Kalifornia védelmét “körülbelül olyan erősnek találta, mint egy nedves papírzacskó”, megjegyezte, hogy Harmont “olyan nehéz csapdába ejteni, mint egy zsíros disznót”, és úgy vélte, hogy Michigan pontösszege nem volt magasabb, az volt, hogy “Michigan első húros játékosai teljes kimerültségbe kerültek.”A Kalifornia elleni fellépése után Fritz Crisler Harmont “a legnagyobb játékosnak nevezte, akit valaha edzettem”.

a szezon második hetében Harmon az Associated Press által “gyakorlatilag egyszemélyes show-nak” nevezett előadásban mindhárom Michigani touchdownért futott, és mindhárom extra pontot rúgta a Michigan állam elleni 21-14-es győzelemben. Két meccs után 49 pontra növelte pontszámát.

a szezon harmadik hetében a Michigan 26-0-ra legyőzte a Harvardot, Harmon pedig 69 pontra növelte a pontszámát, mivel három touchdownt futott, újabb touchdownt adott át, és két extra pontot rúgott. A United Press arról számolt be, hogy a” sima járású “Harmon” több mint három perióduson át ragyogó kötőjelekkel izgatta a nézőket”, a negyedik negyedben pedig a massachusettsi Cambridge-i rajongók” óriási tapsára ” hagyta a játékot.

a szezon negyedik meccsén, amikor Michigan 28-0-ra legyőzte Illinois-t, Harmon 80-ra növelte a pontot, amikor futott egy touchdownért, és rúgott egy mezőnygólt és egy extra pontot.

Michigan ötödik meccsén Harmon mind a 60 percet játszotta, és mindkét touchdownért felelős volt egy 14-0-s győzelemért egy korábban veretlen Penn csapat ellen, amelyben az ország második gólszerzője, Frank Reagan szerepelt. Harmon 20 yardot futott oldalirányban Evashevskitől az első touchdownért, a másodikért pedig 15 yardot adott át Ed Frutignek. Harmon rúgta Michigan mindkét extra pontját is. Ő volt a felelős 155 yardot scrimmage, játszott a második felében az ingét “félig letépte a hátát”, és állítólag”adta a dogged Quaker védelmi megy át, hogy soha nem fog elfelejteni”.

a hatodik meccsen Michigan egyetlen veszteségét szenvedte el Minnesota. A nedves és csúszós pályán játszva Harmon 9 passzt teljesített a 14 passzból, annak ellenére, hogy “csúszós szappant” dobott, beleértve egy touchdown-passzt Evashevskinek. Harmon kihagyta azt az extra pontrúgást, amely miatt Michigan 7-6-ra maradt. Harmon később felidézte: “rosszul vagyok, ha arra gondolok, hogy milyen esélyeket fújtunk aznap. Négy vagy öt touchdownnal kellett volna legyőznünk őket. Ők egy jó klub, de mi jobbak vagyunk, ahogy a Northwestern is.”

az utolsó egyetemi futballmeccsén Harmon 40-0-s győzelemre vezette a Wolverines-t Ohio állam felett, három rohanó touchdownt, két passzoló touchdownt és négy extra pontot szerzett, és három passzt elfogott, és háromszor puntolt átlagosan 50 yardért. A sportszerűség és megbecsülés jegyében az Ohio State szurkolói Columbusban állva tapsolták Harmont a meccs végén. Egyetlen más Wolverine játékos sem volt ilyen megtisztelve, előtte vagy azóta.

Az 1940-es szezon végén a Harmon számos díjat nyert, többek között:

• November 25, 1940, a Maxwell Memorial Club bejelentette, hogy Harmon választották a győztes a Maxwell-díj, mint”a nemzet No.1 futballista 1940″.
  • november 28-án, 1940, Harmon bejelentették, mint a győztes a Heisman Trophy, mint az ország kiemelkedő egyetemi futballista rekord száma 1303 szavazat.
  • december 10, 1940, Harmon nevezték a férfi sportoló az év minden sport éves közvélemény-kutatás a sport szakértők által végzett Associated Press. Harmon 147 pontot kapott a szavazáson, majdnem megháromszorozva a második helyezett Hank Greenberg által kapott pontokat.
  • Harmon szintén egyhangú All-American volt, első csapat kitüntetéseket kapott az All-America Board-tól, az Associated Press-től, a Collier ‘ s Weekly-től, az International News Service-től, a Liberty magazine-tól, a Newsweek-től, a Sporting News-tól és a United Press-től.
  • 1940.December közepén Harmont egyhangúlag a Big Ten Konferencia legértékesebb játékosának választották.
  • Harmon és backfield csapattársa Forest Evashevski, Michigan “kétfős bandájaként” írták le, mindkettőt a konferencia edzői választották ki harmadik egymást követő évben az Associated Press All-Big Ten Konferencia csapatának első csapatába.

karrier statisztikák és hagyaték

A Michigani három szezonja alatt Harmon 2151 yardot futott 399 hordozón, 101-et teljesített 233 passzból 1396 yardon és 16 touchdownon, és 237 pontot szerzett. Pályafutása során mind a 60 percet nyolcszor játszotta. Harmon 33 touchdownt is szerzett, ezzel megdöntötte Red Grange kollégiumi rekordját, 31 touchdownt. Ő vezette a nemzetet a gólszerzésben mind 1939-ben, mind 1940-ben (páratlan bravúr). Karrierje meccsenként 9,9 pont átlaga tíz szezonban NCAA-rekord volt.

Harmont 1954-ben beválasztották a College Football Hall of Fame-be, 1962-ben a Michigan Sport Hírességek Csarnokába, 1974-ben az Indiana Football Hall of Fame-be, 1978-ban pedig a Michigani Egyetem atlétikai Csarnokába (az öt beiktatottként). 2007-ben Harmon a 16.helyen állt ESPN ‘ s top 25 játékos az egyetemi Futballlistán. Harmon az ötödik helyen állt a Big Ten Network “Big Ten Icons” programjában is, megtisztelve a Big Ten Konferencia történetének legnagyobb sportolóit.

1940 novemberében Michigan felszerelésmenedzsere bejelentette, hogy Harmon 98-as mezszáma visszavonul, amikor Harmon utolsó meccsét játszotta. Körülbelül 73 évvel később Michigan visszavonta Harmon mezét a Michigan Football Legends program részeként. A 2013. szeptemberi ünnepségen Harmont Michigani Futballlegendaként tisztelték, Devin Gardnert pedig 1940 óta az első Michigani játékosnak választották, aki viselte a mezt.