Articles

USC trójaiak női röplabda

1981edit

1981 volt az első év, amikor az NCAA elkezdte szponzorálni a női röplabdát. Az USC 26-10-es mérleggel legyőzte a favorizált UCLA-t Pauley Pavilion hogy megnyerje az NCAA történelmének első NCAA röplabda bajnokságát.

2002–04Edit

az USC megnyerte a program második NCAA bajnokságát a No.2 legyőzésével és a nemzeti bajnok Stanford 3-1-es megvédésével. Keao Burdine-t nevezték ki a legkiválóbb Játékosnak.

2003-ban az USC országos bajnokként megismételte. 35-0-s mérleggel a trójai nők lettek az első ismétlődő bajnok, aki veretlen maradt. Az USC legyőzte Florida 3-1 a döntőben.

2004-ben az USC harmadik egymást követő final four-ját érte el azzal, hogy felborította az 1.helyet Nebraska a regionális döntőben. Az Országos elődöntőben a trójai nők kikaptak a 4.helyen kiemelt Minnesotától, A későbbi országos második helyezettektől.

az USC az egyetlen iskola az AVCA Showcase bajnokság történetében, amely back-to-back AVCA Showcase címeket nyert, mivel a Troy-I nők 2003-ban Hawai’i, 2004-ben pedig Minnesota legyőzésével nyertek.

2007edit

Joanna Kaczor szolgálja a labdát 2007-ben.

az USC 2004 óta elkészítette első final fourját, felzaklatva a negyedik kiemelt Texast a regionális döntőben. Az Országos elődöntőben a Troy-I nők majdnem legyőzték az első helyezett, majd az Országos második helyezett Stanfordot, még meccspontjuk is volt, de végül az ötödik szettet extra pontokban, 16-14-re elvesztették. Az alapszakaszban az USC egyszer megverte a bíborost.

2010edit

az országosan a 10.helyen álló szezont kezdve a Troy-I nők 25-4-es alapszakasz-rekordot állítottak össze, a 8. 25 győzelmi szezont Haley edző 10 éves hivatali ideje alatt. Nevezetesen, az alapszakaszban az USC a crosstown riválisát söpörte le UCLA konferencia-játékban, beleértve az utószezon előtti utolsó mérkőzés 3-2-es különbségét, megbosszulva mindkét 2009-es mérkőzés veszteségeit.

A Troy-I nők csak egy szettet dobtak el az NCAA-torna első három fordulóján, mielőtt Stanforddal szembesültek a negyeddöntőben. Bár a bíboros mindkét alapszakasz-mérkőzésen legyőzte az USC-t, a Troy-I nők öt szettben szegélyezték Stanfordot, vezette Falyn Fonoimoana szezoncsúcsos 25 öl. Ez volt az USC első győzelme a Stanford ellen hét próbálkozás alatt, 2007-ig nyúlik vissza.

annak ellenére, hogy az alapszakasz mindkét mérkőzését megnyerte Cal ellen, a Troy-I nők szezoncsúcsot értek el .107 csapatként-beleértve a negatív ütési százalékot az első szettben—, és 3-0-ra söpörték az elődöntőben. Az USC 29-5-re végzett a szezonban.