Articles

Dziś w 2015: Rockets ogłuszają Clippers w road Game 6 comeback

pięć lat temu Josh Smith i Corey Brewer pomogli poprowadzić jeden z najbardziej oszałamiających zwrotów w historii play-offów NBA. Wszystko to doprowadziło do wyeliminowania Rockets w meczu 6 przeciwko Los Angeles Clippers ze zwycięstwem 119-107 (box score) 14 maja 2015.

Houston pod koniec trzeciej kwarty wyprzedził o 19 punktów, a w czwartej o 12 punktów, a do końca pozostało niecałe osiem minut — wszystko na drodze przed wrogim otoczeniem w Staples Center. James Harden zdobył wysokie 23 punkty, ale walczył z pola, strzelając 5 z 20 (25%).

ale z Harden na ławce, Smith-i Brewer-led bench unit zapalił się w połowie ostatniego okresu. W sumie Houston wyprzedził Clippers w tej kwarcie o szokującą przewagę 40-15, prowadzoną przez łączne 29 punktów od Brewera i Smitha. W pewnym momencie Houston ruszyło 23-2, a na czele zespołu stali kilkukrotni strzelcy ze streaky ’ ego.

Dwight Howard utrzymał się w środku z 20 punktami i 21 zbiórkami i znacznie wyprzedził DeAndre Jordana (8 punktów, 9 zbiórek).

Clippers, na czele z 31 punktami i 11 asystami z future Rockets, Chris Paul, w czwartej kwarcie strzelił zaledwie 4 z 22. Blake Griffin miał 28 punktów za mecz, ale nie zdobył punktów w końcowej fazie rozgrywek.

przez większość meczu wydawało się, że drużyna Paula po raz pierwszy w karierze wygra drugą rundę. Od tego czasu zrzucił tę małpę z pleców – choć jak na ironię, zrobił to, zostawiając Clippers dla Hardena i Rockets przed sezonem 2017-18.

Harden zagrał niecałą minutę w czwartej kwarcie. trener Houston Kevin McHale Ale „Broda”, który został później nazwany MVP tego sezonu przez swoich kolegów, nadrobił swoją nieefektywną grę 6, zdobywając wysokie 31 punktów w następnym meczu 7 zwycięstwa w Houston Toyota Center.

to zakończyło powrót the Rockets z deficytem serii 3-1 i wysłało Houston do finału Konferencji Zachodniej po raz pierwszy od 18 lat. I nic z tego by się nie stało, gdyby nie Josh Smith i Corey Brewer, ze wszystkich ludzi, którzy przywrócili „Clutch City” w grze 6.