Articles

Reece Whitley, long a standout swimmer, breaks through at nationals

Reece Whitley long miał rodowód i historię, aby zwiastować sukces pływacki. Wystąpił w nim na mistrzostwach USA w tym tygodniu.

Wygrał 200m piersi i zajął trzecie miejsce w 100M piersi z najlepszymi czasami, aby ugruntować swoją pozycję jako zawodnik drużyny olimpijskiej 2020.

„nie byłem tak szybki, jak chciałem być przez ostatnie kilka lat”, powiedział Whitley, który pobił 23 krajowe rekordy w grupie wiekowej w liceum przed maturą w Cal W zeszłym roku. „Czuję się, jakbym zawsze patrzył na zewnątrz.”

Więcej: U. S. Swimming Champs TV Schedule

Whitley zawsze wyróżniał się — potężny Afroamerykanin trenowany przez kobietę w 300-letniej szkole kwakrów w Pensylwanii. Jako gimnazjalista na Igrzyskach Olimpijskich w 2016 roku dotarł do półfinału obu zawodów, w dyscyplinie zdominowanej przez mężczyzn o co najmniej 6 cali krótszej.

jednak dwa lata później przejście na studia po drugiej stronie kraju okazało się trudne.

„przeszedłem od małej drużyny klubowej, która nie mogła znaleźć żadnego długiego czasu na basenie, sześciu pasów, 25-jardowego basenu do treningu obok Josha prenota, Ryana Murphy 'ego, Nathana Adriana kilka pasów każdego dnia”, Whitley, wymieniając indywidualnych medalistów olimpijskich, którzy również trenują pod okiem Dave 'a Durdena w Cal, powiedział w USA Swimming’ s Deck Pass Live po wygraniu 200 m piersi w czwartek. „Czy jestem dobry? Powinienem tu być? Ale szybkie pływanie, to niesamowite, jak zaraźliwe może być.”

W marcu zajął czwarte i piąte miejsce jako pierwszoroczniak w mistrzostwach NCAA, pomagając Cal ’ owi w zdobyciu pierwszego tytułu drużynowego od pięciu lat.

” od pierwszego dnia było tak: „Co zamierzasz zrobić, aby pomóc nam się tam dostać? Na początku było to onieśmielające.”

w Palo Alto, Whitley zajął 1.13 sekund od swojego osobistego rekordu w czwartkowym biegu na 200 m ppł, awansując na szóste miejsce wśród Amerykanów w tym roku. Czołowa czwórka nie przystąpiła do Mistrzostw, które odbyły się tydzień po mistrzostwach świata.

zbliżył się do przełamania jednominutowej bariery w biegu na 100 metrów, uzyskując w tym roku 1:00,05 pozycję dziewiątą w USA. Zwyciężył Devon Nowicki z wynikiem 59,69.

„w przyszłym roku będzie dużo szybciej, ale to zdecydowanie krok w dobrym kierunku” – powiedział Whitley w czwartek. „Tylko o to mogę teraz prosić. To lato nie musi być idealne. Fajnie jest upuścić czas, ale wszyscy skupiają się na przyszłym lecie.”

w innych imprezach sobotnich, olimpijka z 2012 roku Breeja Larson zajęła 100 m stylem grzbietowym kobiet w czasie 1:06.78, co było jej najlepszym czasem od 2014 roku i nie zakwalifikowała się do kadry olimpijskiej z 2016 roku. Larson, 27 lat, zajmuje trzecie miejsce wśród Amerykanów w tym roku za mistrzynią olimpijską Lilly King i Annie Lazor, które nie są na mistrzostwach.

Shaine Casas zajął drugie miejsce w biegu na 200 m stylem grzbietowym, wygrywając bieg na 100 m z czasem 52,72, zajmując piąte miejsce na świecie w tym roku. Jego czas sięgnął po brąz na mistrzostwach świata.

Amy Bilquist wygrała bieg na 100 M kobiet z czasem 59,64, zajmując szóste miejsce w USA w tym roku. Regan Smith, która na mistrzostwach świata obniżyła rekord świata do 57,57, nie popłynęła na zawodach.

Ally McHugh wygrała bieg na 400 m stylem dowolnym z czasem 4:07.08, pokonując w finale złote i brązowe medalistki igrzysk olimpijskich Katie Ledecky i Leah Smith. Czas McHugh zajmuje jej piąte miejsce w USA w tym roku. Wygrała też w środę na dystansie 800 m stylem dowolnym Ledecky ’ ego i Smitha.

nic dziwnego, że Australijczyk Elijah Winnington zwyciężył w biegu na 400 m stylem dowolnym w czasie 3:47.39. USA nie ma mężczyzn w pierwszej dziesiątce na świecie w tym roku, a tylko jeden w pierwszej dwudziestce (nr 11 Zane Grothe, który porysował imprezę na mistrzostwach).

Więcej: Ryan Lochte, po odwyku z uzależnienia od alkoholu, mówi, że jest lepszym człowiekiem