Articles

USC Trojans Women ’ s volleyball

1981Edit

1981 był pierwszym rokiem, w którym NCAA rozpoczęło sponsorowanie siatkówki kobiet. USC, z wynikiem 26-10, pokonało faworyzowane UCLA w Pauley Pavilion i wygrało pierwsze w historii NCAA volleyball championship.

2002–04EDIT

USC zdobyło drugie mistrzostwo NCAA pokonując nr 2 i broniąc mistrza kraju Stanford 3-1. Keao Burdine został uznany za najwybitniejszego zawodnika.

w 2003 roku USC powtórzyło tytuł mistrza kraju. Z wynikiem 35-0 Women of Troy została pierwszą mistrzynią, która została niepokonana. USC pokonało w finale Florydę 3: 1.

w 2004 roku USC znalazło się w trzeciej z rzędu final four, pokonując nr 1 Nebraskę w finale regionalnym. W krajowych półfinałach, Kobiety Z Troy przegrały z rozstawionymi z numerem 4 Minnesotą, ostateczną wicemistrzynią kraju.

USC jest jedyną szkołą w historii turnieju AVCA Showcase, która zdobyła tytuły back-to-back AVCA Showcase, jako że Women of Troy wygrała w 2003 roku pokonując Hawai’i i 2004 roku pokonując Minnesotę.

2007edit

Joanna Kaczor

USC znalazło się w pierwszej final four od 2004 roku. W krajowym półfinale, Kobiety Z Troy prawie pokonały najwyżej rozstawione i ostateczne wicemistrzostwo kraju Stanford, nawet mając punkt meczowy, ale skończyło się na przegranej piątego seta w dodatkowych punktach, 16-14. W sezonie regularnym USC raz pokonało Kardynała.

2010edytuj

rozpoczynając sezon na 10 miejscu w kraju, Kobiety Z Troy ustanowiły rekord sezonu regularnego 25-4, 8. 25-zwycięski sezon w 10-letniej kadencji trenera Haley. Warto zauważyć, że w sezonie regularnym USC odnotowało zamiatanie rywala z crosstown UCLA w rozgrywkach conference, w tym marżę 3-2 w ostatnim meczu przed rozpoczęciem postseason play, pomszcząc straty w obu meczach 2009.

Women of Troy przegrały tylko jednego seta przez pierwsze trzy rundy turnieju NCAA, zanim zmierzyły się ze Stanford w ćwierćfinale. Chociaż Cardinal pokonał USC w obu meczach sezonu regularnego, Kobiety Z Troy Edge Stanford w pięciu setach, prowadzone przez falyn Fonoimoana w sezonie high 25 kills. Było to pierwsze zwycięstwo USC przeciwko Stanford w siedmiu próbach w 2007 roku.

pomimo wygrania obu meczów sezonu regularnego z Calem, Women of Troy zaliczyła sezon nisko .107 jako zespół-w tym ujemny procent trafień w pierwszym secie – i zostali pokonani, 3-0, w półfinale. USC zakończyło sezon 29-5.