Articles

Hol Vannak Most? Egy pillantást, amit Ross Kenseth akár

ugyanakkor a jelenlegi NASCAR Cup Series csillagok Chase Elliott és Ryan Blaney voltak, hogy egy nevet maguknak a rövid pálya soraiban a délkeleti, Ross Kenseth tette ugyanezt a középnyugati. Mire Elliott és Blaney bejutott a kupasorozatba az újonc éveikre, azonban Kenseth már nem volt a sportban, miután karrierje utolsó versenyén a NASCAR Xfinity Series atPhoenix Raceway-vel versenyzett.

a 2003-as NASCAR Kupasorozat bajnokának, Matt Kensethnek a fia, Ross olyan karrier-elismerésekkel rendelkezik, amelyek bármelyik legjobb rövidpályás versenyzővel vetekednek. Megnyerte a Super Late Model racing két legnagyobb versenyét, az All American 400-at és a Winchester 400-at egy hét alatt 2012-ben. Ő is megnyerte a Redbud 300 nál nél Anderson Speedway a szezon elején.

eddigi utolsó győzelme a ARCA Menards Series Corrigan Oil 200 nál nél Michigan nemzetközi Speedway mert Ken Schrader Racing 2015-ben. Megnyerte az ARCA Midwest Tour-t, az ARCA/Cra Super Series-t, a PASS-ot és a Big 8 Series-t, ahol 2009-ben sorozatbajnokságot is szerzett. A versenyzés utolsó évében debütált az Xfinity sorozatban Joe Gibbs Racing, ahol a hatodik helyen végzett Chicagoland Speedway miután a külső első sorban indult.

számos dolog történt Kenseth életében azóta, hogy utoljára 2016-ban a kormány mögé mászott egy tesztre. Azóta elvégezte a főiskolát, és könyvelési karrierbe kezdett egy kereskedelmi ingatlancégnél a Miramar Beach-en, FL, ahol feleségével és lányával él. Fürdőzés után több éve inracing, elismerte, hogy távol a sport volt valami, amit meg kellett szokni.

“furcsa volt, a versenyzés az egész életem volt, öt éves korom óta” – mondta Kenseth Speed51.com” miután megházasodtam, és ideköltöztünk, és megszületett az első gyerekünk, az élet elég gyorsan közelít hozzád, és már nem nagyon vagyunk körülötte. Aztán már négy éve nem ültél versenyautóban. Hiányzik a csapat aspektusa, és az, hogy olyan emberek közelében vagyok, akiket ismersz, és egy ilyen közös cél elérése érdekében dolgozom. Ugyanakkor, amikor valahogy elszigetelődsz tőle, a dolgok elmúlnak, és nem veszed észre, hogy már négy éve nem ültél a volán mögött.”

mivel sok emléke született a versenyautó-versenyzői ideje alatt, nehéz volt kiválasztania egyet, ami kilóg. Attól kezdve, hogy egy hét alatt két Koronaékszert nyert, az alulfinanszírozott ARCA csapat öt legjobb helyezését érte el, hálás azért, amit karrierje során el tudott érni.

” volt jó néhány. Nagyon jó volt megnyerni a Nashville-t és a Winchester 400-at a back-to-back hetekben. Ez egy kaotikus és nagyon izgalmas hétnapos időszak volt számunkra, két kiemelt eseményt nyertünk meg ” – mondta. “Azon túl, amikor Kansasbe mentünk, és harmadik lettem az ARCA versenyen. Ez elég nagy dolog volt azoknak a srácoknak, akikért futottunk, azt hiszem, ez volt az első alkalom, hogy pár évig az első tízben futottak, és ez elég nagy esemény volt. Jó volt látni, milyen izgatottak voltak, és hogy mindenki izgatott volt ezen a környéken. Egy másik az Xfinity verseny lenne, amelyet a JGR-ben futottam, másodikként kvalifikáltam magam, egész nap az első öt helyért küzdöttem, és a hatodik helyen végeztem.”

bár élvezte a versenyzői időt, Kenseth nem tervezi, hogy valaha is visszatér a volán mögé. Tudta, hogy itt az ideje, hogy továbblépjen az élettel a 2015-ös utolsó szezon után, és most már elégedett azzal, ahol jelenleg ül.

“azt hiszem, egyszer eljutottam egy olyan pontra a karrieremben, ahol döntést kellett hoznom azzal, hogy mit fogok csinálni szakmailag a számlák kifizetésére. Mindig is azt akartam, hogy a versenyzés ilyen legyen, és amikor eljutottam arra a pontra, hogy nem ez volt a helyzet, továbbléptem” – mondta. “Van egy családom és egy munkám, ahová minden nap szeretek járni.”