Articles

Regan Smith

Regan Smith jest pływaczką, która reprezentuje Stany Zjednoczone na arenie międzynarodowej. Jest mistrzynią świata w biegu na 200 metrów oraz pobiła rekordy świata w biegu na 100 i 200 metrów na Mistrzostwach Świata w 2019. Żaden z jej rodziców nie miał doświadczenia w pływaniu, więc zapisali Regan na lekcje pływania, a ona wzięła się za to, cóż, jak ryba do wody.

13-14 lat

Regan Smith (zdjęcie: Mike Lewis)

w grudniu 2016 roku Smith została uhonorowana tytułem 13-14-letniej pływaczki roku. Smith został po raz pierwszy uhonorowany przez powołanie do narodowej drużyny juniorskiej USA. Dodatkowo, podczas Sammy Awards 2016, Smith został wybrany pływakiem roku w wieku 13-14 lat. Uplasowała się w pierwszej trójce w 14 z 28 możliwych imprez. Ustanowiła rekordy kraju w biegu na 100 jardów z czasem 51,09 i na 100 M z czasem 51,73. Ustanowiła także rekord kraju w biegu na 100 m ppł-1: 00,26.

15-latka

Smith kontynuowała swój rekordowy występ, zostając siódmą piętnastolatką, która w biegu na 100 m stylem grzbietowym pobiła minutę z czasem 59,74.

2017 us World Championship Trials

Regan znalazła się na drugim miejscu w biegu na 200 m stylem grzbietowym z czasem 2:08.55, przegrywając ze zwyciężczynią, Kathleen Baker.

Mistrzostwa Świata FINA 2017

Mistrzowie Świata 2017 (Zdjęcie: Mike Lewis)

Smith pobił rekord świata juniorów w półfinale mistrzostw Świata FINA w Budapeszcie w 2017 roku. Smith, najmłodszy członek reprezentacji USA na Mistrzostwa Świata, odważnie pływał w upale pełnym doświadczonych międzynarodowych weteranów. Pływanie obok srebrnej medalistki olimpijskiej Katinki Hosszu, Smith wyszedł cierpliwie i przepłynął Hosszu w tylnej połowie. Mimo, że obaj ulegli Rosjance Darii Ustinovej, Smith nadal zajął drugie miejsce w biegu z czasem 2: 07.19 i awansował do finału. W biegu finałowym Regan uzyskała czas 2: 07.42, tuż przed czasem w półfinale, co dało jej ósme miejsce w klasyfikacji generalnej.

Mistrzostwa Świata juniorów 2017

Po swoim pierwszym międzynarodowym spotkaniu w kategorii seniorów Regan została zaplanowana na wielki terminarz na Mistrzostwach Świata juniorów, startując w biegach na 50, 100 i 200 metrów oraz w locie na 50 i 100 metrów. Regan zajęła 13. miejsce w eliminacjach w 50. locie, ale podrapała się biedna po brodzie. W biegu na 100 metrów ustanowiła rekord świata juniorów czasem 59,11. W miarę postępów zdobyła złoto w biegu na 200 m (2: 07.45) i 4 miejsce w biegu na 50 m (28.12, .01 od brązu), a także pomógł drużynie USA w zdobyciu srebra w mieszanej sztafecie 4×100 medley (58,95 w rzucie dyskiem).

2018 Pro Swim Series – Santa Clara

Regan pływała nieogolona w 2018 Pro Swim Series Santa Clara, wciąż osiągając kilka najlepszych pływów w życiu, zwłaszcza w 200m motylkowym (2:10.47 ) w nocy twardego podwójnego, gdzie wygrała 100m grzbietowym (59.75).8 z jej najlepszego czasu. Zobacz wywiad z nią poniżej:

2018 U. S. National Championships

43), remisując na pierwszym miejscu z Kathleen Baker, kwalifikując ją do drużyny Pan Pac. Smith zajął również trzecie miejsce w 200 butterfly (2: 07.42) i 100 backstroke (58.83) podczas Phillips 66 National Championships. Zajęła także trzynaste miejsce w biegu na 100 m stylem motylkowym (59,06, po oddaniu w eliminacjach 58,83).

2018 Pan Pacific Championships

drugiego dnia Regan przepłynęła setkę, ostatecznie zajmując czwarte miejsce za koleżanką z drużyny Kathleen Baker w czasie 58,95, aby po prostu przegapić medale. Trzeciego dnia przepłynęła 100 lat, gdzie dotarła do finału B i zajęła 2 miejsce w biegu (58.62) za koleżanką z drużyny Katie McLaughlin. Swój występ w pan pacs zakończyła brązem w biegu kobiet na 200 metrów, zajmując trzecie miejsce z czasem 2:06.46, co jest jej pierwszym ważnym medalem międzynarodowym.

2018 Winter Junior Championships – West

Regan utrzymała swój impet przechodząc do krótkiego sezonu, gdzie w winter jr ’ s wraz ze swoim trenerem postanowiła popływać w imprezach „offowych”. Dało to jej zwycięstwa w 500 free (4:37.10), 200 free (1:43.27) i 200 fly (1:51.24), z których ostatni pobił 36-letnią NAG trzymaną przez Mary T. Meagher.

2018 Age Group Swimmer of the Year – 15-16

Regan Smith zdobyła drugą z rzędu nagrodę Swammy Award w tej grupie wiekowej po gwiezdnym 2018. Nie tylko biła rekordy na lewo i prawo, ale Smith zdmuchnął konkurencję w dotychczasowych” offowych ” wydarzeniach.

2019

nie trzeba było długo bić rekordów jako 17-latek. W marcu 2019 na Mistrzostwach Świata w Cary Regan uzyskała najlepsze czasy w całym spotkaniu, w tym 50,45 w biegu na 100 metrów, 48,07 w biegu na 100 metrów (sztafeta leadoff) i 49.74 w biegu na 100 m indywidualnie (wyrównanie rekordu Ameryki i pobicie rekordu 17-18). W ostatniej sesji spotkania Smith błyszczała jednak najbardziej, nie tylko bijąc rekord Ameryki w 200 z powrotem w 1: 47.16, ale zaledwie godzinę później prowadząc z jej zespołów 400 medley sztafety w 49.66, nabiera AR w 100 z powrotem przez .01.

wiosenny Rekord Świata juniorów w Indianie

w maju na TYR Pro Swim w Bloomington 17-letnia Smith zdobyła złoto w biegu na 100 metrów i pobiła swój własny rekord świata juniorów najmniejszym marginesem. Zajęła 58.82, aby obniżyć rekord 58,83 ustanowiła zeszłego lata na mistrzostwach USA. Cztery tygodnie później na gali Counsilman Classic w Indianapolis Smith ustanowił ten rekord w eliminacjach biegu na 100 metrów, uzyskując czas 58,55. W finale ustanowiła rekord po raz trzeci w ciągu miesiąca, gdy spadła o kolejną dziesiątkę, osiągając czas 58,45.

Mistrzostwa Świata 2019

w swojej samotnej imprezie w Gwangju, Regan Smith wykorzystała ją najlepiej. Pobiła własny rekord świata juniorów w eliminacjach z czasem 2: 06.43, Smith ryknął do dominującej przewagi w półfinale, nie ustępując w ogóle do pobicia rekordu świata Missy Franklin w czasie 2: 03.35, utwierdzając jej 1st seed pozycji w finale o ponad 3 sekundy.

w biegu finałowym Smith wyprzedziła o prawie 1 sekundę swój własny rekord świata w biegu na 100 metrów i utrzymała się, aby zdominować heat and touch z czasem 2:03.69, co oznacza jej pierwszy medal i pierwszy tytuł światowy.

ze względu na jej sensacyjne 200 back, Smith dostał ukłon, aby prowadzić 400 medley polegać w finale w ostatnim dniu spotkania. Regan w pełni wykorzystała okazję, bijąc rekord świata w biegu na 100 metrów wynikiem 57,57 wyprzedzając Amerykanki o ponad 1 sekundę.

2019 Year in Review SwimSwam Cover

Regan zaszczyciła swoją okładką wydania 2019 Year in Review magazynu SwimSwam po swoim oszałamiającym występie na mistrzostwach świata 2019. To spotkanie oznaczało jej wstąpienie do elity sportu, a także jej miejsce w historii.

2019 Swammy Awards

za swój sensacyjny rok w krótkim i długim kursie, Regan Smith zdobyła tytuł pływaczka roku w grupie wiekowej (17-18 lat), World Jr Female Swimmer of the Year i ogólnie Female Swimmer of the Year Swammy awards.

2020 Swammy Awards

w grupie wiekowej z mnóstwem talentów Regan Smith ponownie wyróżniła się w 2020 roku. Smith śledziła swój niezwykły rok 2019, w którym pobiła rekordy świata w biegach na 100 M i 200 m, a także ustanowiła parę rekordów krajowych grup wiekowych w biegach na 100 M i 200 m podczas Pro Swim Series Des Moines w marcu. Po raz pierwszy pokonała Katie McLaughlin w biegu na 200 m (2:06.95) z czasem 2:06.39. Była to PB o prawie sekundę i jej pierwszy czas poniżej 2: 07, i to przesunęło ją na #7 na liście all-time of American women w tym wydarzeniu. Następnego dnia dwukrotnie obniżyła swój NAG w biegu na 100 m. W eliminacjach uzyskała czas 57,75. W finale zajęła drugie miejsce .41 off the Zag, aby ustalić go na 57.34. W tym roku po raz trzeci nagrała tę płytę. W styczniu po raz pierwszy pobiła rekord Katie McLaughlin w 2015 roku wynikiem 57,87, uzyskując wynik 57,86 w PSS Knoxville.

za swoje występy Regan po raz kolejny została nagrodzona tytułem Kobiety Roku 17-18.