Salah Mejri

Wczesna kariera

mejri zaczął grać w koszykówkę w wieku 20 lat w Étoile Sportive du Sahel w tunezyjskiej Lidze Koszykówki. We wrześniu 2010 podpisał dwuletni kontrakt z Antwerp Giants z ligi belgijskiej, a w sierpniu 2012 przeniósł się do ligi hiszpańskiej, by grać z Obradoiro CAB. W maju 2013 został wybrany wschodzącą gwiazdą ligi hiszpańskiej.

Real Madryt

8 lipca 2013 roku Mejri podpisał kontrakt z hiszpańskim klubem Real Madryt. Został pierwszym tunezyjskim zawodnikiem w historii Realu Madryt i Euroligi. W sezonie 2014/2015 Real Madryt zdobył mistrzostwo Euroligi, pokonując Olympiacos wynikiem 78-59 w finale Euroligi. Real Madryt ostatecznie zakończył sezon, zdobywając również mistrzostwo ligi hiszpańskiej, po pokonaniu Barcelony 3-0 w serii finałowej ligi. Tym samym Real Madryt zdobył w tym sezonie potrójną koronę.

Dallas MavericksEdit

30 lipca 2015 roku mejri podpisał kontrakt z Dallas Mavericks. 25 października 2015 roku ogłoszono, że Mejri znalazł się w składzie Mavericks na sezon 2015/2016. Trzy dni później zadebiutował w Mavericks, stając się pierwszym Tunezyjczykiem, który wystąpił w meczu NBA. Na początku sezonu zagrał w pięciu z ośmiu pierwszych meczów zespołu, jednak nie zagrał ponownie do 13 stycznia 2016 roku. Z regularnymi starterami zespołu wszyscy odpoczywali na mecz z Oklahoma City Thunder, Mejri udało się 25 minut z ławki rezerwowych i zanotował 17 punktów i 9 zbiórek w przegranym 108-89 meczu z Thunder. 24 stycznia, mając kontuzję Zazy Pachulia, Mejri wystąpił w ósmym meczu dla Mavericks i wystartował w miejsce Pachulii. W 29 minucie akcji zanotował 10 punktów, 11 zbiórek i 3 bloki w przegranym 115-104 meczu z Houston Rockets. 20 marca zanotował 13 punktów, 14 zbiórek i 6 bloków w 32 minuty z ławki rezerwowych w wygranym 132-120 meczu z Portland Trail Blazers. W swoim debiutanckim sezonie, otrzymał wiele przydziałów do Texas Legends, Mavericks ’ D-League affiliate.

w dniu 30 czerwca 2016 r.Mejri przeszedł operację artroskopową w celu oczyszczenia prawego kolana. 1 lutego 2017 zdobył 16 punktów i 17 zbiórek w wygranym 113-95 meczu Z Philadelphia 76ers. 3 sierpnia 2018 podpisał roczny kontrakt z Mavericks. Został zwolniony 7 lutego 2019, aby otworzyć miejsce w rosterze dla Zacha Randolpha, którego Mavericks nabyli w wymianie, ale powrócił trzy dni później po tym, jak Randolph został zwolniony.

powrót do Realu MadridEdit

10 października 2019 roku Mejri powrócił do hiszpańskiego klubu Euroligi Real Madryt na resztę sezonu. Nie zagrał w turnieju finałowym ACB i został zastąpiony przez Juana Nuneza.