Articles

ISHOF.org MATT BIONDI

jeho otec byl bývalý trenér vodního póla a plavání a myslel si, že by se jeho syn měl naučit plavat. Takže tento mladý chlapec začal plavat ve věku pěti let v rekreačním programu ve svém rodném městě Moraga v Kalifornii. Jeho první závod byl 25 yard plavat. Dvakrát startoval a při ponoru přišel o plavecký oblek.

ale neplaval jen v mládí. Hrál basketbal, fotbal a fotbal. V deseti letech hrál vodní pólo, ale pouze v létě. V tomto mladém věku nevěděl, že se stane největším plavcem své doby a jedním z největších velikánů všech dob, kteří stojí po boku vévody Kahanamoku, Johnny Weissmuller a mark Spitz. Matt Biondi měl označit své místo v historii.

jako středoškolský druhák hrál Matt heads-up vodní pólo. V juniorském roce se stal docela dobrým sprinterem, v zemi se umístil na čtvrtém místě mezi“ přípravnými “ sprintery. Jeho středoškolský trenér Stu Kahn podporoval oba sporty. Kombinace v průběhu let ho drželi, mentálně ostré na obou soutěžích, a on volá jeho relativně pozdní start v roce-kolo konkurenční plavání a jeho velkou lásku pro vodní polo, kombinace, která ho držela před zhroucením.

mezi jeho sophomore a senior let na střední škole, Matt rostl tři palce, dal na 35 liber a stal se nejlepší Střední škola sprinter v Americe. On vš na University of California-Berkeley hrát vodní pólo s Trenérem Pete Cutino a plavat s Síně Slávy, Trenér North Thornton. Jeho první vysokoškolská sezóna, tým vyhrál národní mistrovství ve vodním pólu NCAA, a umístil se ve finále útěchy na plaveckých šampionátech NCAA. S tímto Statem, on a Nort zmapovali plán pro léto ‚ 84 a americké olympijské zkoušky, plán, který ho měl vést k plavání nesmrtelnosti.

Biondi kvalifikaci na poslední pozici na 4x100m volný způsob relé bude to Olympiáda v Los Angeles v roce 1984. Zeptal se držitel světového rekordu a člen štafetového týmu rowdy Gaines, “ Matt kdo.“?“, když řekl o týmu make-up. K potěšení všech získal tým zlatou medaili a vytvořil světový rekord 3: 19,03.

Matt Biondi plaval v olympijské soutěži znovu v letech 1988 a 1992-tři olympijské hry. V Soulu, získal sedm medailí: zlato – 50 m volný způsob a světový rekord (22.14), zlato – 100m freestyle a Olympijský rekord (48.63), zlatá – 800, freestyle relé a světový rekord (7:12.51) s Mattem to plavat nejrychlejší nohy vůbec (1:46.44), zlato – 400 m freestyle relé a světový rekord (3:16.53), zlato – 400 m polohová štafeta a světový rekord (3:36.93), stříbro – 100m motýl, bronz – 200 m volný způsob. V olympijské historii je teprve druhým člověkem, který získal sedm olympijských medailí na jedné hře a byl nejvíce zdobeným sportovcem her v Soulu.

v Barceloně získal Matt další dvě medaile: zlato-400 m freestyle relé a stříbro-50 m freestyle. Druhou zlatou medaili získal za plavání v přípravném závodě štafety na 400 metrů, která byla ve finále první. Vše mýtné v olympijské soutěži, Matt získal jedenáct olympijských medailí, osm zlatých, dvě stříbrné a jeden bronz, nejvíce kdy vyhrál jeden sportovec. Make-up velkého šampióna je odhalen v době, kdy je nutné provést. Matt Biondi překonal tlaky na vítězství a předvedl maximum, když přišla jeho velká šance. A proto je Síň slávy.

Matt soutěžil ve dvou soutěžích Mistrovství světa, 1986 Madrid a 1991 Perth. Jeho sedm medailí, vyhrál v Madridu, byly nejvíce vyhrál v historii Mistrovství Světa: tři zlaté, jednu stříbrnou a tři bronzové. V Perthu získal tři zlaté a další stříbro.

Biondi turné po Japonsku v roce 1985 Pan Pacific Championships v Tokiu, vyhrál pět zlatých medailí a pomáhá nastavit dva světové rekordy a na Světě Univerzitních Her v Kobe, vyhrál čtyři zlaté medaile. Doma ve Spojených státech, vyhrál 17 americké národní mistrovství, deset krátkých kurzů a 7 dlouhý kurz a 13 mistrovství NCAA, během tříletého období. Pro 1986 a 1987 v Cal Berkeley, vyhrál NCAA 50yd, 100yd a 200yd freestyle Národní Mistrovství, první plavec vyhrát všechny tři události od Al Schwartz z Northwestern University v roce 1930. Byl plavcem roku 1985, 1986 a 1987. Zatímco v Cal, Matt pomohl svému týmu vyhrát tři národní mistrovství ve vodním pólu NCAA.

ale tento 6 ft. 6-1/4 palce, 210 libra plavec s velikostí 14 boty a „wing span“ se rovná více než jeho výška, je zvláštní osoba, která, podle jeho společenský styl, rád pomáhá ostatním. Spolupracoval se speciální olympiádou i nadací pohřešovaných dětí. Byl mluvčím Hardee Hamburgers na podporu nadace Make-a-Wish Foundation, skupina, která dává nevyléčitelně nemocným dětem poslední přání. Prosazoval správnou výživu prostřednictvím Národní rady pro mléčné výrobky a spolupracoval se společností Sports Illustrated for Kids v boji proti negramotnosti.

Matt se připoutal k delfínům a zapojil se do výzkumu plavání pod vodou na Bahamách a Key West. Porovnal Podvodní pohyby delfínů s vlastním tělem a zvýšilo to jeho povědomí o tom, jak se voda pohybuje po kůži. Jeho zájem o ochranu přírodních zdrojů zvýšil jeho povědomí o bezpečnosti delfína. Je mluvčím Humánní společnosti pro delfín a mořský život.

Tento rychlý plavec se svalovým vláknem fast-twitch stanovil standard, který bude obtížné přizpůsobit. Celkově vytvořil dvanáct světových rekordů. Byl prvním mužem pod 49 sekund na 100 m volný způsob a v roce 1988 měl na této akci všech deset nejlepších výkonnostních časů. Byl sportovcem roku UPI, Sportovcem roku USOC a finalistou Sullivanovy ceny. Trenér Thornton říká: „Matt má všechny správné nástroje. Má stejný cit pro vodu jako klavírista pro klávesy nebo umělecký štětec pro plátno.“Totéž platí pro jeho život.