Articles

ISHOF.org / MATT BIONDI

apja volt vízilabda és úszó edző, és úgy gondolta, hogy a fiának meg kell tanulnia úszni. Tehát ez a fiatal fiú ötéves korában kezdett úszni egy rekreációs programban szülővárosában, Moragában, Kaliforniában. Első versenye egy 25 yardos úszás volt. Kétszer is rosszul indult, és elvesztette az úszóruháját a merülés közben.

de nem csak úszott, amikor fiatal volt. Kosárlabdázott, focizott és focizott. Tíz éves korában vízilabdázott, de csak nyáron. Akkor még nem tudta, hogy ő lesz korának legnagyobb úszója, és minden idők egyik legnagyobbja, aki Kahanamoku herceg, Johnny Weissmuller és mark Spitz oldalán áll. Matt Biondi jelölte meg helyét a történelemben.

középiskolai másodévesként Matt heads-up vízilabdát játszott. Junior évére, nagyon jó sprinter lett, az országban a negyedik helyet foglalja el az “előkészítő” sprinterek között. Középiskolai edzője, Stu Kahn mindkét sportot ösztönözte. Az évek során a kombináció mindkét versenyen mentálisan éles volt, és viszonylag későn kezdte az egész évben versenyképes úszást és a vízilabda iránti nagy szeretetét, amely megakadályozta, hogy kiégjen.

másodéves és középiskolai évei között Matt három hüvelykre nőtt, 35 fontot tett fel, és Amerika legjobb középiskolai sprintere lett. Beiratkozott a University of California-Berkeley-be, hogy Vízilabdázzon Pete Cutino edzővel, és úszjon a Hall of Famer edzővel, North Thornton edzővel. Első főiskolai szezonjában a csapat megnyerte a NCAA Országos vízilabda bajnokság, ő pedig a vigasz döntőbe került NCAA úszó bajnokság. Ezzel a statisztikával ő és Nort kidolgoztak egy tervet ’84 nyarára és az amerikai olimpiai próbákra, egy tervet, amely az úszás halhatatlanságához vezette.

Biondi az utolsó helyen kvalifikálta magát a 4×100 méteres gyorsváltó az 1984-es Los Angeles-i olimpiára. A világcsúcstartó és a váltócsapat tagja, rowdy Gaines megkérdezte: “Matt kicsoda?”, amikor elmondták a csapat sminkjéről. Mindenki örömére a csapat megnyerte az aranyérmet, és beállította a világrekordot, 3: 19.03.

Matt Biondi 1988 – ban és 1992-ben ismét úszott az olimpiai versenyeken-három olimpián. Szöulban hét érmet nyert: arany – 50m freestyle és világcsúcs (22.14), arany – 100m freestyle és olimpiai rekord (48.63), arany – 800m freestyle relé és világcsúcs (7:12.51) Matt úszásával a valaha volt leggyorsabb szakasz (1:46.44), arany – 400m freestyle relé és világcsúcs (3:16.53), arany – 400m vegyes váltó és világcsúcs (3:36,93), ezüst – 100 m pillangó, bronz – 200 m gyors. Az olimpiai történelemben csak a második személy, aki hét olimpiai érmet nyert egy játékon, és a szöuli játékok legeredményesebb sportolója volt.

Barcelonában Matt további két érmet nyert: arany – 400 méteres gyorsváltó, ezüst – 50 méteres gyorsúszás. Második aranyérmet kapott az úszásért a 400 méteres vegyes váltó előfutamában, amely a döntőben első lett. Az olimpiai versenyben matt tizenegy olimpiai érmet, nyolc aranyat, két ezüstöt és egy bronzot nyert, ez a legtöbb, amit egy sportoló valaha nyert. A nagy bajnok sminkje akkor jelenik meg, amikor szükséges. Matt Biondi legyőzte a győzelem nyomását, és maximálisan teljesített, amikor eljött a nagy esélye. És ezért ő a hírességek Csarnoka.Matt két világbajnokságon vett részt, 1986-ban Madridban és 1991-ben Perthben. Hét érmet nyert Madridban, a világbajnokság történetében a legtöbbet nyert: három aranyat, egy ezüstöt és három bronzot. Perthben három aranyat és egy ezüstöt nyert.Biondi Japánban turnézott az 1985-ös Tokiói Pan Pacific bajnokságon, öt aranyérmet nyert és két világrekordot állított fel, valamint a kobei egyetemi Világjátékokon négy aranyérmet nyert. Az Egyesült Államokban 17 amerikai nemzeti bajnokságot, tíz rövid és 7 hosszú pályát és 13 NCAA bajnokságot nyert három év alatt. 1986 – ban és 1987-ben Cal-Berkeley-ben megnyerte az NCAA 50yd, 100yd és 200yd freestyle országos bajnokságot, az első úszó, aki mindhárom versenyt megnyerte az 1930-as Northwestern University Al Schwartz óta. Ő volt az év NCAA úszója 1985 – ben, 1986-ban és 1987-ben. Calban Matt segített csapatának három NCAA Országos vízilabda-bajnokság megnyerésében.

de ez a 6 ft. 6-1/4 hüvelyk, 210 font úszó, 14-es méretű cipővel és” szárnyszélességgel ” egyenlő, mint a magassága, egy különleges ember, aki társas stílusában szeret segíteni másoknak. Dolgozott a speciális olimpiával, valamint az eltűnt gyermekek Alapítványával. A Hardee Hamburgers szóvivője volt a Make-A-Wish Alapítvány támogatásában, egy olyan csoport, amely végső soron beteg gyermekeknek ad végső kívánságot. A nemzeti tejipari Tanácson keresztül népszerűsítette a helyes táplálkozást, és együtt dolgozott a Sports Illustrated For Kids-szel az írástudatlanság elleni küzdelemben.

Matt egyre inkább kötődik a delfinekhez, és részt vett a Bahamákon és Key Westen folyó víz alatti kutatásokban. Összehasonlította a delfinek víz alatti mozgását a saját testével, és ez fokozta tudatosságát arról, hogy a víz hogyan mozog a bőrön. A természeti erőforrások megőrzése iránti érdeklődése növelte tudatosságát a delfin biztonsága iránt. A delfinek és a tengeri élet emberi Társaságának szóvivője.

Ez a gyors úszó a gyorsan rángatózó izomrostokkal olyan mércét állított fel, amelyet nehéz lesz megfelelni. Összességében tizenkét világrekordot állított fel. Ő volt az első ember 49 másodperc alatt a 100 méteres gyorsúszásban, 1988-ban pedig mind a tíz legjobb teljesítményidője volt ezen a versenyen. Ő volt az UPI Év sportolója, az USOC Év sportolója és a Sullivan-Díj döntőse. Thornton edző azt mondja: “Mattnek minden megfelelő eszköze van. Ugyanúgy érzi a vizet, mint a zongorista a kulcsokhoz, vagy a művész ecsete a vászonhoz.”Ugyanez vonatkozik az életére is.